Bio

Anna Salamon-Kalinowska

WARSZTAT AKTORSKI, WOKALNY

Absolwentka Akademii Muzycznej na wydziale Rytmika ze specjalnością fortepianu (praca magisterska pod tytułem ?Ruch sceniczny w interpretacjach ruchowych oraz w sztukach teatralnych?) oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej na Wydziale Aktorskim (2006).
Od 10 lat twórczo pracuje z dziećmi, zapoznaje ich we światem muzyki, rozwija ich kreatywność oraz wyobraźnię muzyczną poprzez zajęcia umuzykalniające i naukę gry na pianinie. Ponadto prowadzi Studio Aktorskie przy Warszawskiej Szkole Filmowej ?Mała Filmówka?.
Jako aktorka brała udział w produkcjach teatralnych, m.in.: ?Tiramisu? (dyplom), reż. Elżbieta Słoboda oraz Maciej Ślesicki; ?Zszywanie?, reż. Elżbieta Słoboda, ?THE BLUE ROOM?, reż. Elżbieta Słoboda.; ?Rozmowa z HYATT? reż. Kamil Cetnarowicz. Ponadto występowała w recitalu piosenki aktorskiej przygotowanym przez Ewę Błaszczyk ?Klasztor Kamedułów?.
Uczestniczyła w licznych warsztatach oraz seminariach w kraju i za granicą, m.in. w Instytucie Muzycznym Carla Orffa w Salzburgu (2001), Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu (1999-2005), Studium Emila Jaques-Dalcroze?a w Warszawie (?Zabawy muzyczno-ruchowe rozwijające inwencję twórczą?), Międzynarodowych Warsztatach Rytmiki w Łodzi (2004), IV Ogólnopolskiej Sesji Warsztatowej ?Muzyka i ruch w działaniach terapeutycznych (Katowice, 2005), VII Ogólnej Sesji Naukowej ?Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji? (Łódź, 2005), w seminarium ?Elementy dyspozycyjne w procesie tworzenia interpretacji ruchowych utworów muzyki współczesnej? (Łódź, 2005). Jest laureatką I nagrody za choreografię ruchową, indywidualnej etiudy ruchowej, na VI Ogólnopolskiej Sesji Naukowej ?Rytmika w Kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy?.
Uważa, że ?twórczy nauczyciel? to ten, który kreatywnie, potrafi przeprowadzić cały proces artystyczny i dydaktyczny. Zaraża swoją pasją.

Katarzyna Ustowska

WARSZTAT RUCHU/TAŃCA

Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2008) oraz Northern School of Contemporary Dance (University of Kent/Wielka Brytania, 2012). Po ukończeniu studiów wraz z zespołem Verve?12 (Wielka Brytania) brała udział w produkcjach choreografów: Milan Kozánek, Lea Anderson i Akram Khan. Spektakle zespołu były prezentowane w Wielkiej Brtanii, Szkocji, Szwajcarii oraz Holandii.
Od tego czasu pracuje niezależnie, w kraju i zagranicą. W ostatnich latach jako tancerka współpracowała m.in. z choreografami: Roberto Oliván, Ivgi & Greben, Roberto Zappal?. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, przy spektaklach: ?ENCLAVE 4/7? (2013) oraz ?INTRO? (2015).
Od 2006 roku prowadzi zajęcia z techniki tańca klasycznego, tańca współczesnego, improwizacji, ruchu i choreografii – poszukując nowych wzorów uczenia się i porozumienia poprzez ruch.
Jest laureatką I nagrody w konkursie Dolina Kreatywna (TVP Kultura) oraz II w konkursie 3… 2…1… TANIEC (Krakowski Teatr Tańca). Stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz laureatka nagrody Prezydenta Miasta Sopotu dla Młodych Twórców (Sopocka Muza 2013).
Obecnie studiuje Edukację Tańca Współczesnego (Master of Arts in Contemporary Dance Education) w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt nad Menem/Niemcy.
Free Divi WordPress Theme, Find new Free Android Games at dlandroid24.com